Yurt Dışına En Uygun Fiyatla Kargo Gönderme Hakkında Merak Ettiğiniz

RCS Worldwide Express ile yurt dışına en uygun fiyatlar kargo gönderebilirsiniz. İşte yurt dışına en uygun fiyatla kargo gönderme hakkında merak ettiğiniz 5 şey…

Yurt Dışına En Uygun Fiyatla Kargo Gönderme Hakkında Merak Ettiğiniz 5 Şey - Güncel Liste 2021

 

1. Yurt Dışına En Uygun Fiyatla Kargo Gönderme Firmaları

Yurt dışı kargo gönderimi hangi firma ile yapılacaksa o firmanın prosedürlerine uygun olarak gönderi planı yapılmalıdır.

RCS’in pazaryeri entegrasyonu RCS Connect ise, farklı pazaryerlerindeki online mağazalarının kargo operasyonlarını tek bir yerden yönetmeyi sağlar. Posta ve ekspres kargo gönderilerinin takibini kolaylaştıran RCS Connect, siparişlerin toplu olarak firmanın kendi sistemindeki panele aktarmaya imkan verir.

myRCS’ üye olmak için tıklayın!

RCS Connect’te üye olmakiçin tıklayın!

Yurt dışına en uygun fiyatla kargo göndermek için teklif alın!


2- Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama

Yurt dışı kargo ücreti hesaplama, sınır ötesi ticarette sürdürülebilirlik için önemli başlıklardan biridir. Yurt dışı kargo gönderirken en uygun fiyatlama için gönderi paketinin minimum boyutlarda ve ağırlıkta olması önemlidir. Gönderinin tartı ağırlığı ve hacimsel ağırlığı, yurt dışı kargo ücretleri için önemli metriklerdir.

Yurt dışı kargo desi (hacimsel ağırlık) formülü şöyledir;

Paketin eni x Paketin boyu x Paketin yüksekliği / 5000 (Hacimsel bölen)

yurt dışı kargo paketinin 70x50x50 ebadında ve 25 kilogram ağırlığında olduğunu düşünelim. Bu paketin hacimsel ağırlığı 70x50X50/5000= 35 sonucu çıkar. Bu sonuca göre yurt dışı kargo ücretlendirme, paketin tartı ağırlığı olan 25 kilogramdan yüksek hacimsel ağırlığı “35” rakamı baz alınarak ücretlendirme yapılır. Yurt dışı kargo firmalarının yurt dışı kargo ücretlendirme için farklı fiyatlandırma prosedürleri vardır. Bu aşamada bütçenize en uygun yurt dışı kargo fiyatlandırma senekleri sunan RCS’i tercih edebilirsiniz.

3- Yurt Dışı Ucuz Kargo Yöntemleri

  • Belirli ülkelere ve bölgelere özel uluslararası kargo yöntemleri sunan hızlı kargo firması seçin.
  • Standartlara uygun, dayanıklı bir paketleme yapın.
  • Paketin, anormal boyutta olmamasına dikkat edin.
  • Müşterinin gönderiyi iade etmemesi için belirtilen özelliklerde ürün gönderdiğinizden emin olun.
  • Müşterilere sipariş sırasında belirtilen maliyetleri gösterin.

Yurt dışı gönderiler en iyi fiyatları, hizmetleri ve seçenekleri sunan RCS , uluslararası lojistiği şeffaf ve hızlı yönetmenize ve takip etmeniz yardımcı olur. PTS, çoklu gönderi takip sistemi sunmaktadır. Dünyanın en büyük kargo takip platformları “17track”” sistemlerine entegre olan RCS ile uluslararası gönderilerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kullanıcı dostu gönderi sorgu ekranında sadece gönderi kodu ile bütün gönderileri anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

4- Yurt Dışı En Uygun Kargo Paketleme

Teslimat süreci boyunda ürünlerin çok iyi korunması gerekir. Bu konuda kargo firmasının verdiği garantiler yeterli olmayabilir. Uluslararası kargo işlemlerinde paketler, çok sayıda paketin arasında istiflenebilir. Bu ortamda paketlerin zarar görmemesi için dayanıklı bir paketleme yapılması gerekir.

5- Yurt Dışına Kargo Fiyatları 2021

E-ihracat ve mikro ihracat firmalarının en yüksek kâr marjı elde edebilmeleri için kargo maliyetlerini minimum düzeyde tutmaları önemlidir.  Yurt dışına en uygun kargo gönderme seçenekleri sunan RCS gibi uluslararası ekspres kargo şirketleri ile anlaşmak gerekir. Teslimat firmasının hızlı ve güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Yurt dışı kargo firmalarının yurt dışı kargo fiyatları 2021 yılında güncellendi. Türkiye’den mikro ihracat ve e-ihracatın giderek artması da artan talep sebebiyle yurt dışı kargo ücretleri üzerinde etkili olabiliyor.

RCS’in bazı ülkeler için ortalama yurt dışı kargo fiyatları şöyledir;

Ülke Kilogram Yurt dışı kargo ücreti
(2021) (€)
Almanya 20 157,00
Amerika 10 217,39
Rusya 1 54,59
İsrail 5 129,59
İngiltere 3 55,56
Kanada 2 53,14
KKTC 10 99,03
Japonya 3 130,92
Çin 10 388,29
İspanya 5 74,88
Avusturya 1 26,57
Brezilya 2 74,28
Ekvator 1 45,17
Kosta Rika 1 45,17
Singapur 5 201,69
Papua Yeni Gine 1 45,17

 

RCS’in 2021 yurt dışı kargo güncel fiyatları ve size en uygun çözümler hakkında detaylı bilgi için hemen iletişime geçin!

  • RCS gibi uluslararası taşıyıcı firmaları ile anlaşma yapılarak, dönemsel fiyat değişikliklerinden korunmak mümkündür.
  • Aynı müşterinin farklı siparişleri tek pakette birleştirilerek yurt dışı kargo maliyetleri azaltılabilir.
  • Yurt dışı kargo ücretlerinde gümrük maliyetleri de dikkate alınmalıdır.
  • Yurt dışı kargo gönderimi için en uygun fiyatlı ekspres kargo firması seçmek, sınır ötesi e-ticareti geliştirmek için önemli bir kriterdir.
  • RCS’in sunduğu esnek ve firmalara özel teslimat seçenekleri ile yurt dışı kargo maliyetleri düşürülebilir.

 

Mikro ihracat ve e-ihracat gönderileri için yurt dışına en uygun kargo fiyatları için lojistik alanında hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı kargo firmalarını tercih etmelisiniz.  Yıllara dayanan tecrübesi ve e-ihracattaki deneyimi ile firmalar için avantajlı ürünler sunmaktadır.

Yurt dışına en uygun fiyatla kargo göndermek için teklif alın!