YENİ ZELANDA’YA KARGO HİZMETİ

1. YENİ ZELANDA’YA KARGO HİZMETİ

Coğrafi yapısı olarak iki büyük ve birçok küçük adacıktan oluşan Yeni Zelanda, Türkiye’ye tam 17 bin kilometre uzaklıktadır. Yeni Zelanda’nın ticaretinin büyük bir kısmı denizyolu ile gerçekleşmektedir. Deniz yolu ile gönderilen ürünlerin ulaşma süresi ortalama 45 günü bulmaktadır. Yeni Zelanda kargo hizmeti ile firmaların veya bireylerin kargo gönderilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız.

Türkiye’den Yeni Zelanda’daki bir noktaya veya Yeni Zelanda’dan Türkiye’deki bir noktaya göndermek istediğiniz kargo gönderilerinizi hava yolu kargo taşımacılığı ile 2-3 gün içerisinde teslim etmekteyiz. RCS Express Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz.

Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Yeni Zelanda’ya gönderiyoruz. Yeni Zelanda’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

1.1. Türkiye Yeni Zelanda İthalat-İhracat İlişkisi

Türkiye 2018 yılında Yeni Zelanda’ya 110 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya ihraç edilen başlıca ürünler; eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, binek otomobil, plastik ürünler ve meyvedir.

Türkiye 2018 yılında Yeni Zelanda’dan 25,8 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Yeni Zelanda’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; mandıra ürünleri, yumurta, bal ve tüketim amaçlı hayvansal ürünlerdir.

1.2. Yeni Zelanda’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü içecekler, kimyasal ve asitler, patlayıcı ve yanıcı maddeler, ilaç, canlı hayvanlar ve böcek ilaçları gibi. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderiminde bilinmesi ve alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ile Yeni Zelanda arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ülkeden ülkeye değişmektedir. Yeni Zelanda’nın ticari ve mali mevzuatın karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

2. YENİ ZELANDA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNİN ADIMLARI

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım RCS Express Cargo sayfamızı ziyaret ederek, Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girerek size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Yeni Zelanda’ya doğru yola çıkmasıdır.

Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurtdışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Yeni Zelanda’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3. YENİ ZELANDA’YA KARGO GÖNDERİM ÜCRETİ HESAPLAMA

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. RCS Express Cargo sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden Yeni Zelanda’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu bölümden ayrıca gönderinizin toplama süresini ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile Çin’e kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz

3.1. “Anında Teklif Al” Hakkında

RCS Express Cargo sayfamızı ziyaret eden müşterilerimiz hızlıca “Anında Teklif Al” hizmeti ile gönderim yapacağı ülkeyi seçerek ardından kargo türü ve kilogram bilgisini girerek en uygun teklifi alabilirler. Hem Türkiye’den yurtdışına hem de yurtdışından Türkiye’ye gönderimler için bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

3.2. Yeni Zelanda Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurtdışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurtdışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile sizde kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Örneğin; Türkiye’den Yeni Zelanda’ya göndermek istediğiniz bir numune ürünün kargo ücretinin ne kadar tutacağını merak ediyorsunuz. İlk olarak göndermek istediğiniz ürünün kilogramı hesaplanır. Ardından göndermek istediğiniz ürünün hacimsel ağırlığı (Desi) hesaplanır. Bu hesaplamalar sonucunda hangisi yüksek ise ücretlendirme onun üzerinden yapılmaktadır. Sonuç olarak; Yurtdışına kargo gönderim işleminde paketleme işlemi ürününüze en uygun boyutta yapılmalıdır. Ürününüz gereğinden fazla büyüklükte paketlenir ise gönderici ücretiniz fazla olacaktır.

Yeni Zelanda Kargo Hacim hesaplama

4. TÜRKİYE’DEN YENİ ZELANDA’YA KARGO TESLİM SÜRESİ

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 200’den fazla ülkesine gönderilerinizi hızlı hava kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 2-3 iş günü içerisinde Yeni Zelanda’daki müşterinize teslim edilir. RCS Express Cargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Yeni Zelanda’nın tüm şehirlerine ortalama 2-3 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

Çin kargo gönderimi

5. YENİ ZELANDA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Yeni Zelanda seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeni Zelanda’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,81 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.2. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 2-3 iş günü içerisinde Yeni Zelanda’daki alıcısına teslim edilir.

5.3. Yeni Zelanda kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücretini etkilen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyükse kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız ABX , RCS , IBEX ve MEX gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Yeni Zelanda’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Yeni Zelanda’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

RCS Express Cargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile gönderinizin durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.