UMMAN KARGO HİZMETİ

1. UMMAN KARGO HİZMETİ

RCS Express firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Umman’a gönderiyoruz.Umman kargo hizmeti veren firmamız, kurumsal ve bireysel gönderileriniz için güvenli ve hızlı bir teslimat sunmaktadır. İngiltere kargo hizmetimizi tercih eden firmaların ve bireylerin gönderilerini avantajlı fiyatlar ile taşımaktayız.

RCS Express  , Dünya’nın her yerine farklı yük çeşitleri için alternatif araçlarla yanınızdadır. Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat için hemen teklif alın!

1.1. Umman Uçak Kargo Hizmeti

Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Umman kargo hizmeti ile Türkiye ile Umman arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Umman kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

2. UMMAN KARGO FİYATLARI

RCS Express  firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Umman’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Umman’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. UMMAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Umman’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Express  sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız.

İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Umman’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

3.1. Umman Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

RCS Express  sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?. Türkiye’den Umman’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. Umman Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Umman’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.  RCS Express  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Umman’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4. Umman Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Express  firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. UMMAN HAKKINDA

Umman, Arap Yarımadası’nın güneydoğu kıyısında yer almaktadır. Ülke nüfusunun yaklaşık %44’ünü yabancılar oluşturmaktadır. Umman oldukça genç nüfusa sahip bir ülkedir. Dört ayrı bölge halinde olan Umman ülkesinin en gelişmiş şehri ve başkenti, Maskat’tır. Maskat, Kuzey Umman bölgesinde yer almaktadır. Umman resmi dili Arapçadır. Arapça, ülkenin her kesiminde kullanılan ilk dildir. Ülke ekonomisinin en büyük gelir kaynağı petrol kaynaklarıdır. Turizm açısından dünyanın en iyi ülkeleri arasındadır. Umman tropikal çöl iklimine hakimdir.

4.1. Türkiye Umman İthalat-İhracat İlişkisi

Umman 2018 yılında toplam 41,76 milyar dolarlık ihracat ve 25,77 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hindistan, Katar ve Suudi Arabistan ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Umman’a 613,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. ; makine, metal ürünler, halı, demir-çelik ve hazır giyimdir. Türkiye 2019 yılında Umman’dan 102 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. gübreler, alüminyum, plastik ve mamulleri, gıda sanayi kalıntıları ve organik kimyasallardır. İki ülke arasında 2019 yılında 715 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Umman’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Umman’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Umman arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. UMMAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

Umman’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Umman kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Umman’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

Türkiye’den Umman’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express  firması olarak gerçekleştirmekteyiz.  Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Umman’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Umman’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.