SUDAN’A KARGO HİZMETİ

SUDAN’A KARGO HİZMETİ

RCS Express Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz.

Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Sudan’a gönderiyoruz.

Sudan kargo hizmeti ile firmaların veya bireylerin kargo gönderilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Sudan’daki bir noktaya veya Yeni Sudan’dan Türkiye’deki bir noktaya göndermek istediğiniz kargo gönderilerinizi hava yolu kargo taşımacılığı ile 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz. Sudan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

1.1. Sudan Uçak Kargo Hizmeti

RCS Express Carg , Türkiye’den Sudan’a ve Sudan’dan Türkiye’ye yaptığı taşımacılık hizmetleri ile lojistik sektöründe önemli bir yer kazanmıştır. Sudan’a evrak veya ürün göndermede en hızlı ve sorunsuz taşıma yöntemi hava yolu ile taşımacılıktır.

Hava yolu taşımacılık hizmeti ile sınır kapılarında bekleyerek kara yolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz. Ayrıca hava yolu taşımacılık hizmetleri ile deniz yolu ile yapılan taşımacılık gibi uzun ve yavaş teslimatlar olmaz.

1.2. RCS Express Cargo  ile SUDAN’a Kargo Avantajları

  • 30 kilo üzeri Sudan gönderilerinize özel fiyatlar
  • Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
  • Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
  • E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler

2. SUDAN’A KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Sudan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Express Cargo sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız.

İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Sudan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Sudan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

2.1. Sudan’a Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den Sudan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır.

RCS Express Carg sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden Sudan’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Sudan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile – Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.2. Sudan’a Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz.

Türkiye’den Sudan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Sudan’daki müşterinize teslim edilir. RCS Express Cargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Sudan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

2.3. Sudan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

2.4. Sudan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Express Cargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

3. SUDAN HAKKINDA

Afrika’nın kuzeydoğusunda yer alan Sudan 41 milyon nüfusa sahiptir. Ülkenin büyük bir kısmı tarım ve tarıma dayalı sektörle ilgilenmektedir. Sudan önemli petrol rezervlerine sahiptir. Altın, demir cevheri, bakır, krom cevheri, kurşun gibi doğal kaynakları bulunmaktadır. Başkenti Hartum’dur. Sudan lirası ulusal para birimidir.

3.1. Türkiye Sudan İthalat-İhracat İlişkisi

Sudan 2019 yılında toplam 3,61 milyar dolarlık ihracat ve 10,48 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Rusya, Suudi Arabistan ve Hindistan ile kurmuştur.

Türkiye 2020 yılında Sudan’a 375 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Sudan’a ihraç edilen başlıca ürünler; elektrikli makineler, demir-çelik, otomotiv yan sanayi ürünleri, kazanlar, makineler, plastik ürünleri ve kâğıt ürünleridir. Türkiye 2020 yılında Sudan’dan 105 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Sudan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; yağlı tohum ve meyveler, şeker ve şeker ürünleri, ham postlar ve plastik ürünleridir .İki ülke arasında 2020 yılında 480 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

3.2. Sudan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Sudan, Afrika’da ilişkimizin ve iş birliğimizin en iyi olduğu ülkedir. Sudan’da doğrudan yabancı yatırımlar çoğunlukla petrol sektörüne yönelmiştir. Sudanlı iş insanları için kartvizit alışverişi çok önemsenmez. Çoğu zaman randevu saatine uyulmaz. Geleneksel aile şirketlerinde hiyerarşi bulunmaktadır.

 

3.3. Sudan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Sudan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez.

Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Sudan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Sudan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

4. SUDAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

4.1. Türkiye’den Sudan’a kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Sudan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Sudan’daki alıcısına teslim edilir.

4.2. Türkiye’den Sudan’a kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den Sudan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Sudan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sudan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile – Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.3. Sudan’a kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Sudan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır.

Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

.4. Türkiye’den Sudan’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Sudan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz.

Çünkü firmamız ABX , RCS , IBEX ve MEX gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Sudan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.