SENEGAL KARGO HİZMETİ

SENEGAL KARGO HİZMETİ

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Senegal’e gönderiyoruz.

Hava yolu kargo taşımacılığının en büyük avantajı hızlı teslimatlardır.

1.1. Senegal Uçak Kargo Hizmeti

Bu hizmet sayesinde uçak sefer sayılarının çok olduğu Avrupa Birliği ülkelerine ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolar alıcısına teslim edilmektedir.

2. SENEGAL KARGO FİYATLARI

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Senegal’e 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Senegal’e kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. SENEGAL KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Senegal’e kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Cargo sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Senegal’e doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

3.1. Senegal Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

RCS Cargo sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?Türkiye’den Senegal’e 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. Senegal Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Senegal’e kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. RCS Cargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Senegal’e 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Senegal Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4. Senegal Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Cargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. SENEGAL HAKKINDA

Afrika kıtasında yer alan Senegal’in Atlas Okyanusuna kıyısı bulunmaktadır. Coğrafi konumu itibariyle tropikal iklime sahiptir. Tahmini nüfusu 16 milyondur. Senegal’in başkenti Dakar’dır. Dakar, 1 milyondan fazla kişinin yaşadığı ve ülkenin en batısında yer alan bir kenttir. Senegal’in para birimi Batı Afrika Frangıdır. Ülkenin resmi dili Fransızcadır.

4.1. Türkiye Senegal İthalat-İhracat İlişkisi

Senegal 2020 yılında toplam 3,92 milyar dolarlık ihracat ve 7,81 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Fransa, Çin, Hollanda, Belçika ve Nijerya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Senegal’e 361 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Senegal’e ihraç edilen , plastik ve plastik ambalaj ürünleridir. Türkiye 2020 yılında Senegal’den 19 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Senegal’den  maden cevherleri, balık, yağlı tohumlar ve işlenmemiş kurşundur. İki ülke arasında 2020 yılında 380 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Senegal’e Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Senegal’e kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Senegal arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. SENEGAL KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Senegal kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Senegal’e kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

5.4. Türkiye’den Senegal’e en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Senegal’e en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Senegal’e ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Senegal’e gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.