RCS’DEN AVRUPA’YA HAVADAN HIZLI KARAYOLU HİZMETİ

RCS Lojistik, Türkiye-Avrupa hattında havayoluna alternatif olarak devreye aldığı minivan hizmeti ile fark yaratıyor. RCS Lojistik  Avrupa’nın birçok noktasına 36 ile 40 saat arasında ve aynı araçta 3 tip ürün taşıyabilme ve sistemin aktarma yapmadan kapıdan kapıya teslimat imkanı sebebiyle yoğun bir talep olduğunu söylüyor.

Kurulduğu 2002 yılından bu yana uluslararası karayolu, denizyolu, havayolu, minivan ve demiryolu taşımacılığı, yurtdışı  gümrükleme ve dış ticaret gibi geniş bir yelpazede hizmet veren RCS Lojistik, altyapısı ve iletişim ağıyla pek çok bölgede yapılanmasını sürdürürken, yenilikçi çözümleriyle de büyümesini sürdürüyor. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kapıdan kapıya konteyner, parsiyel servis, açık-dökme yük, proje taşımacılığı, gibi tüm deniz ve diğer suyolu nakliye hizmetlerini sunabilen şirket, İstanbul’da Erenköy ve Dilovası gümrüklerine bağlı olarak antrepo hizmeti de verebiliyor.

İstanbul Avrupa yakasındaki merkezinin yanısıra RCS Lojistik, yurtdışında ise Almanya’da Manheim, İngiltere’de Londra, Hollanda’da Venlo, İtalya’da Milano, İsviçre’de Basel, İrlanda’da Dublin, Fransa’da Paris ve Lyon, İspanya’da Barcelona, Valencia ve Irun bölgelerinde acente ve antrepoları ile hizmet sunuyor.

AYNI ARAÇTA 3 TİP ÜRÜN TAŞIYABİLİYOR

Avrupa’ya yönelik havayolu taşımalarında birçok şirketin öncelikli partneri olmaya devam eden RCS Lojistik, geliştirdiği minivan hizmetiyle de müşterilerine önemli bir alternatif sunuyor. Panelvanlarla Türkiye-Avrupa arasındaki ithalat ve ihracat taşımaları yaptıklarını belirten RCS Lojistik  müşteri ihtiyaçlarına çözüm üretmek için böyle bir modeli geliştirdiklerini belirtiyor.

Ankara, hızlı karayolu taşımacılığı servisleri sayesinde Avrupa’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Avrupa’ya 48 saatte teslimat gerçekleştirebildiklerini vurguluyor. İngiltere için bu sürenin 72 saati bulduğunu ifade eden Ankara, 22 adet panelvan ile hizmet verdiklerini dile getiriyor.

“Avrupa’nın birçok noktasına 36 ile 40 saat arasında ve aynı araçta 3 tip ürün taşınmasına olanak sağlayan bu sistem, aktarma olmayışı ve kapıdan kapıya teslimat imkanı sebebiyle tercih ediliyor. Acil gönderimlerde sadece uygun uçağın zamanının beklenmesi ve kargonun yüklenmesi bile 36 saati geçebiliyor. Bu noktada minivan sistemini ihtiyaçtan doğan ve Ar-Ge çalışmaları ile güçlendirilmiş bir yöntem olarak değerlendirebiliriz. 1500 kilograma kadar sevkiyat gerçekleştirebilen minivan sistemi ile taşınan ürünleri RCS Lojistik olarak sigortalıyor ve güvence altına alıyoruz. Bu servis sayesinde müşterilerimiz üretim bantlarını durdurmuyorlar.”

Minivan hizmetinin özellikle acil gönderimlerde çok tercih edildiğini belirterek, “Tek bir araçta yanıcı ve tehlikeli maddelerin, soğuk tutulması gereken ürünlerin ve askılı taşıma gerektiren ürünlerin transferini gerçekleştirebiliyoruz. Yani İtalya’ya defile için kıyafet gönderiminden, Fransa’ya kurbağa taşımasına kadar birçok alanda taşımalar gerçekleştiriyoruz” diyor.

NETWORK AĞINI WCA ÜYELİĞİYLE GÜÇLENDİRDİ

RCS Lojistik, uluslararası lojistikçileri bünyesinde barındıran ve dünyanın en etkin küresel ağlarından biri olan WCA (World Cargo Alliance) Family of Logistics Network üyesi olarak faaliyet yürütüyor. Ülke bazında WCA ailesi  ile ortaklaşa projeler ile  “Geçtiğimiz yılın Eylül ayında WCA Family of Logistics Network üyesi olduk. Kısa zamanda WCA üyelerine kendimizi kanıtladık. Tüm dünya ülkelerine yüklemeler yaparak müşterilerimizi navlun ve servis konularında memnun etmeyi sürdürüyoruz. Hava kargoda ağırlıklı olarak dünyanın önde gelen kimya devlerinin çözüm ortağıyız. Bunların dışında hemen hemen her sektörde mevcut olan yükleri taşımaktayız” diyor.

Mr.Murat Gönül

Russia CIS  Compliance and Project Manager
The RCS International Group

 

EXPRESS | FREIGHT | LOGISTICS

Express Distribution, Air Freight, Land Haulage, Project Handling, Exhibitions & Removals, DG Cargo Agent, Freight Brokerage.
Customer Service Helpline: 444 0108

Direkt : (+90212) 873 55 91

Tel: (+90) 4440108   ext :20

Call Free : 0850 407 74 34
Mob:
(90532) 6827975
E-mail: mailto:import@rusco.com.tr
Website: http://www.russiancargo.net