RCS Post Telefon : 0212 541 52 00 – 90538 5922548

RCS’nin, tüm dünya ülkelerine göndericisinin isteğine göre uçak (havayolu) veya yüzey (kara yolu, deniz yolu gibi) yolu kullanılarak sevki sağlanan uygun ücretli, seçenekli, güvenli ve kaliteli gönderi hizmetidir. Kullanıcısı olduğumuz RCS (Uluslararası Posta Sistemleri) programı sayesinde kolilerinizin takibi elektronik bilgi alışverişi ile gerçekleştirilmektedir.

Koliler için 124 ülke ile bilgi transferi yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde kolilerin kabulünden alıcılarına teslimine dek tabi olduğu her işlem izlenebilmekte, gönderi sevkinin hangi aşamada olduğu, kaybolan kolinin mahalli ve sorumlusu tespit edilebilmektedir.

Gönderici/alıcı ya da varış ülkesinde www.rcscargo.net tıklayarak ​kolilerinizin takibini yapabilirsiniz.

Bu gönderilerle ilgili ilgili haber isteme süresi gönderinin postaya verildiğinin ertesi gününden başlamak üzere 6 ay ile sınırlıdır.

Değer Konulmuş Koli
Kolinizde oluşabilecek hasar veya kaybolma riskine karşı faydalanabileceğiniz hizmet türüdür. Koliniz için kapsamındaki eşya değerini aşmamak kaydıyla değer konulmuş bedelini belirleyebilirsiniz. Değer konulmuş hizmeti veren ülkelere değerli koli gönderilebilmektedir.