LÜBNAN KARGO HİZMETİ

LÜBNAN KARGO HİZMETİ

RCS Express firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Lübnan’a gönderiyoruz.

Dünyanın herhangi bir bölgesine ürün, belge vb. gönderimler yapan firmalar veya kişiler gönderinin acil olduğu durumlarda veya kısa zamanda ulaşmasını istediklerinde hava yolu kargo taşımacılığı hizmetini tercih etmektedirler. RCS Express  , hava yolu kargo taşımacılığı hizmeti ile kargolarınızı Lübnan’a ekonomik, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırır. Bu hizmetimiz ile Türkiye’den Lübnan’a hızlı ve güvenli bir şekilde ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargoları alıcılarına teslim edilmektedir.RCS Express  , Dünya’nın her yerine farklı yük çeşitleri için alternatif araçlarla yanınızdadır. Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat için hemen teklif alın!

1.1. Lübnan Uçak Kargo Hizmeti

RCS Express  , hava yolu taşımacılığı sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında bulunmaktadır. Hızlı ve güvenli taşıma hizmetleri ile bu başarıya ulaşmış bulunmaktayız. Geniş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine kargolarınızı sorunsuz ulaştırmaktayız. Lübnan kargo hizmetimiz ile kaliteden ödün vermeden tüm gönderilerinizi en avantajlı fiyatlarla teslim etmekteyiz.

2. LÜBNAN KARGO FİYATLARI

RCS Express  firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Lübnan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. LÜBNAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Express sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Lübnan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

3.1. Lübnan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

RCS Express  sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ? Türkiye’den Lübnan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. Lübnan Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Lübnan’daki müşterinize teslim edilir. RCS Express  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Lübnan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Lübnan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4. Lübnan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Express  firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. LÜBNAN HAKKINDA

Lübnan, Asya kıtasında yer alan bir Orta Doğu ülkesidir. İsrail ve Suriye ile kara sınırı bulunmaktadır. Güneyinde Ürdün yer almaktadır. Ülkenin tahmini nüfusu 6,8 milyondur. Ülke başkenti Beyrut’tur. 1,5 milyon nüfusa sahip bu kent, aynı zamanda Lübnan’ın en kalabalık şehirlerinden biri konumundadır. Lübnan’ın para birimi Lübnan Lirasıdır. Ülke resmi dili Arapçadır. Bunun dışında Fransızca ve İngilizce konuşulmaktadır. Kireçtaşı, demir cevheri ve tuz başlıca doğal kaynaklarıdır. Türkiye ile Lübnan arasında “Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması” yürürlüktedir.

    4.1. Türkiye Lübnan İthalat-İhracat İlişkisi

Lübnan 2020 yılında toplam 3,80 milyar dolarlık ihracat ve 11,35 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini ABD, Yunanistan, Türkiye, Çin ve İtalya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Lübnan’a 930 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Lübnan’a ihraç edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar, yağlar, demir-çelik, mücevherci eşyası, hububat, plastik ve mamulleridir. Türkiye 2020 yılında Lübnan’dan 51,54 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Lübnan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; inorganik kimyasallar, meyveler, mücevherci eşyası, ham postlar ve derilerdir. İki ülke arasında 2020 yılında 980 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Lübnan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Lübnan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Lübnan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Lübnan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

5. LÜBNAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Lübnan’a kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Lübnan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Lübnan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Lübnan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Lübnan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Lübnan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Lübnan’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Lübnan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express  firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Lübnan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Lübnan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

RCS Express  firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.