Küçük Paket Taşımacılığı

RCS, Kuyumculuk Sektöründe kendini hissettiren ihtiyaç ve müşterilerimizin ısrarlı talepleri sonucunda; ufak paket taşıma ve sigorta hizmetleri konusunu faaliyetlerine dahil etmiştir. Türkiye genelinde bulunan Kuyumcuların yurt içi ufak paket sevkiyatlarını sigortalı bir şekilde sağlamaya başlamıştır.

RCS, Müşterilerine sunduğu Sigorta Sertifikasında belirtilen limitler ve şartlar dahilinde faaliyetlerini yürütmektedir. Bu kapsamda paket başına 20.000 USD sigorta limiti ile değerli kargo gönderilerinin Türkiye genelinde alıcılarına sigortalı bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır.

Kuyumculuk sektörü dışında bir çok sektörde bu sistem ile kıymetli emtia, belge ve evraklarını güvenli ve sigortalı bir şekilde alıcılarına ulaştırabileceklerdir.

Artık değerli kargolarınız RCS tarafından sigortalanmaktadır. Alıcısına ulaşana kadar her aşaması RCS’nin uzman kadrosu tarafından titizlikle takip edilmektedir.

!!! DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR !!!

Gönderi, güvenli ulaşım sağlamaya uygun şekilde ve korunaklı paketlenmelidir.

Sarsıntı ile zarar görebilecek nitelikte ürünler sallanmayacak şekilde ambalajlanıp korunaklı bir kutuya yerleştirilmelidir.

Ezilebilecek nitelikte ürünler dış yüzeyi sert bir kutu içine yerleştirilmelidir.

Paket-Kutu kargo poşetine konulmadan önce, kargo poşetinde bir zedelenme veya patlak olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Gönderici ürünün zarar görmeyecek nitelikte ambalajlanmasından sorumludur.

Kurallara uygun olarak hazırlanan paket-kutu üzerinde güvenlik numarası bulunan kargo poşetine yerleştirilir.

Gönderici, Ambalajlanan ürünü, hasarsız ve mühür numarası bulunan kargo poşetine yerleştirerek, poşeti kapatmakla yükümlüdür.

Kargo poşetindeki güvenlik numarası, Sigorta Beyan Formunun üzerindeki mühür numarası bölümüne mutlaka yazılmalıdır.

Kargo poşetlerinin üzerinde bulunan gönderici ve alıcı kısımlarına Kuyumculuk, Altın, Mücevherat, Pırlanta, Jewellery v.b. İbareler yazılmamalıdır.

Gönderi Alıcıya ulaştığında alıcı Kargoyu teslim almadan önce mutlaka Kargo poşetinde bulunan Güvenlik Numarası ile Kargonun Teslimat Belgesi üzerinde yazılı olan Güvenlik Numarası ile karşılaştırmalıdır.

Şayet numaralar tutuyorsa ve poşette herhangi bir şüpheli durum gözükmüyorsa (Patlak, yırtık, eziklik), dosya teslim alınır.

Numaraların tutmaması veya tutmasına rağmen poşette şüpheli bir durumun olması halinde paket teslim alınmayarak kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturulur. Ve ürün mevcut poşeti ile birlikte yeni bir kargo poşetine konularak RCS Güvenlik Hizmetlerine A.Ş.’ne iade edilir.