Kazakistan Uçak Kargo

kazakistan-kargo-islemleri

 

  • Kazakistan’a kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
  • Türkiye’den Kazakistan’a kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
  • Kazakistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?

Yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz ama öncelikle Kazakistan yönlü kargo trafiğini etkilemesi olası faktörlere göz atalım. Bu etkenler Kazakistan kargo gönderimi ile ilgili ipuçlarını da ortaya çıkaracaktır.

KAZAKİSTAN- TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

kazakistan-turkiye-ticari-iliskileri-ve-kargo-potansiyeli

Türkiye’nin Kazakistan’a ihracatı 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 6,8 oranında azalarak 695,3 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Bu ülkenin söz konusu dönemde toplam Türkiye ihracatındaki payı yüzde 0,41 olurken, Kazakistan ihracat yapılan ülkeler sıralamasında hayli gerilerde, 51. sırada yer alıyor.

2018 yılında anılan Türkiye’nin Kazakistan’dan yaptığı ithalat ise bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında artarak 2,18 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Kazakistan bu rakamla Türkiye’nin en fazla ithalat yaptığı 36. ülke olmuştur.

Türkiye Kazakistan Karma Ekonomik Komisyonu toplantısında verilen bilgilere göre Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırımları 870 milyon dolar, Kazakistan’ın Türkiye’deki yatırımları ise 725 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Üçüncü ülkeler üzerinden yapılan yatırımlar da hesaba katıldığında Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırımlarının değeri 3,2 milyar dolara ulaşıyor. Öyle ki Türk müteahhitleri Kazakistan’da bugüne kadar 25,5 milyar dolar değerinde 493 projeye imza attı.

Öte yandan Kazakistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı da her geçen artmaktadır. 2018 yılında 426 bin Kazak turist ülkeyi ziyaret etti.

Tüm bu veriler Türkiye’den 4 bin 64 kilometre uzakta bulunan Kazakistan’a kargo ile taşımanın daha makul bir yol olduğunu ortaya koyuyor. Zira söz konusu mesafe karayolu ile öyle az buz bir zamanda değil tam 65 saatte kat edilebiliyor. Zamanı iyi kullanmak isteyenler de Kazakistan kargo için hava yolunu tercih ediyor.

KAZAKİSTAN KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Kazakistan uçak kargo ile bu ülkeye hem bireysel hem de kurumsal kargo gönder imlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak günümüz şartlarında hayli kolay hale geldi. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global Kazakistan kargo firmaları yolu ile bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin RCS Express Cargo ile Kazakistan’a kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

KAZAKİSTAN’A KARGO GÖNDERMENİN AŞAMALARI

kazakistan-kargo-gondermenin-adimlari-

KAZAKİSTAN KARGO FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

kazakistan-kargo-fiyat-hesaplama-nasil-yapilir

Kazakistan kargo hesaplaması yapmak da kolay bir işlem.

Kazakistan’a gönderdiğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim için hacimsel ağırlık hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Astana’ya ulaşacağı belli olur.

KAZAKİSTAN KARGO FİYAT HESAPLAMA

kazakistan-kargo-fiyat-hesaplama

Kazakistan kargo fiyatlarının hesaplanmasını da RCS Express Cargo  üzerinden anlatacağız.

RCS Express Cargo  ’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Kazakistan’ı  işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece  kargonun örneğin Almatı’ya ne kadar Türkiye Kazakistan kargo ücreti ödenerek gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

KAZAKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ

kazakistana-kargo-gonderimi

Kazakistan’a kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi de girmeniz yeterli.

KAZAKİSTAN TÜRKİYE ARASI KARGO FİYATLARI

kazakistan-turkiye-arasi-kargo-fiyatlari

 

 

KAZAKİSTAN TÜRKİYE KARGO SÜRESİ

kazakistan-turkiye-kargo-suresi

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Kazakistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KAZAKİSTAN’IN HER KENTİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da Ankara’dan, Adana, Denizli, Trabzon ya da Mardin’den, Almatı, Astana, Çimkent, Aktöbe ya da  Aktav’a gitmesi gereken bir koliniz ya da evrak zarfınız varsa çalmanız gereken kapı RCS Express Cargo

KAZAKİSTAN KARGO TAKİP

Kazakistan gönderi takip ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile Kazakistan’a gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

KAZAKİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Kazakistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de zor işlem değil. Bu ülkeden ithalat yapmak isteyen bir iş insanı, ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Kazakistan kargo şirketleri aracılığı ile kolayca gönderim yapabilir.

RCS Express Cargo  dünya üzerinde Kazakistan dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an, en ucuz kargo ücreti ile ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Kazakstan’a  uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde oluyor.

İstanbul’dan Kazakistan’a kargo gönderimi için, Yeni İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 2 iş günü içinde başkent Astana’da bir evde ya da ofiste alıcısının eline ulaşabiliyor.

Kazakistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kazakistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kazakistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kazakistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kazakistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye’den Kazakistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır.

Kazakistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kazakistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır.

Kazakistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0212 662 0031  numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kazakistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kazakistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.