KATAR KARGO HİZMETİ

1. KATAR KARGO HİZMETİ

RCS CARGO  firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Katar’a gönderiyoruz.

Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Katar kargo hizmeti ile Türkiye ile Katar arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Katar kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.
Katar’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

1.1. Katar Uçak Kargo Hizmeti

Katar kargo hizmeti veren firmamız, kurumsal ve bireysel gönderileriniz için güvenli ve hızlı bir teslimat sunmaktadır. İngiltere kargo hizmetimizi tercih eden firmaların ve bireylerin gönderilerini avantajlı fiyatlar ile taşımaktayız. Taşınmasında engel bulunmayan tüm gönderilerinizi hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Türkiye’den Katar’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde ulaştırmaktayız. Katar kargo hizmetimizdeki tüm süreç hakkında 7 gün 24 saat web sitemiz üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

2. KATAR KARGO FİYATLARI

RCS CARGO Türkiye’den Katar’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS CARGO adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. KATAR KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Katar’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS CARGO sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Katar’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

3.2. Katar Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Katar’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. 

3.3 Katar Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4 Katar Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS CARGO firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. KATAR HAKKINDA

Katar, dünyanın 53. büyük ekonomisine sahiptir. Kişi başına düşen 70 bin dolarlık milli gelir ile dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir. 2,8 milyon nüfusa sahip olan Katar’ın yüzölçümü oldukça küçüktür. Dünyanın en büyük üçüncü doğalgaz rezervlerine sahip ülkesidir. Katar’ın para birimi Katar Riyalidir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Katar ülkesinin başkenti Doha şehridir.

4.1. Türkiye Katar İthalat-İhracat İlişkisi

Katar 2019 yılında toplam 73 milyar dolarlık ihracat ve 29 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Japonya, Güney Kore, Çin, ABD, Almanya ve Hindistan ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Katar’a 1,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir.  elektrik-elektronik aksamı, mobilya, inşaat aksamları, petrol, süt ve süt ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Katar’dan 310 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir.  alüminyum, mineral yakıtlar ve plastik ürünleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 1,6 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Katar Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Katar ile Türkiye arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” süreçleri tamamlanmış olup, en kısa zamanda imzalanması hedeflenmektedir. Bu anlaşma sayesinde ülkemizden ihraç edilecek çoğu üründe gümrük vergisinin sıfırlanması öngörülmektedir. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeye Önleme” anlaşması yürürlüktedir. Katar, ticari ilişkilerde güvene önem veren bir ülkedir. Çoğu zaman firmalar tanıdık vasıtasıyla iş yapmayı tercih etmektedirler. Dünyada internet kullanıcısı oranının en yüksek olduğu ülkelerden biridir.

4.3 Katar’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Katar’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Katar arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. KATAR KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1 Türkiye’den Katar’a kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Katar’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Katar’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 18,06 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Katar kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Katar’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

5.4. Türkiye’den Katar’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Katar’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS CARGO firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Katar’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.