KAMERUN KARGO HİZMETİ

1. KAMERUN KARGO HİZMETİ

RCS Cargo  firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Kamerun’a gönderiyoruz.
RCS Cargo , Türkiye’den Kamerun’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızı ortalama 1-2 gün içerisinde alıcısına ulaştırmaktadır.
Kamerun’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

 

1.1. Kamerun Uçak Kargo Hizmeti

Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Kamerun’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Kamerun’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Kamerun’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Kamerun’daki alıcısına ulaşmaktadır.

2. KAMERUN KARGO FİYATLARI

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Kamerun’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. KAMERUN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Cargo sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Kamerun’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

3.2. Kamerun Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

3.3 Kamerun Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4 Kamerun Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Cargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4.2. Kamerun’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Kamerun’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Kamerun arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. KAMERUN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR5.1 Türkiye’den Kamerun’a kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.  Kamerun’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Kamerun kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Kamerun’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

5.4. Türkiye’den Kamerun’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Kamerun’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. . Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Kamerun’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.