İTALYA’YA KARGO HİZMETİ

1. İTALYA’YA KARGO HİZMETİ

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz.

Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den İtalya’ya gönderiyoruz.

RCS Cargo , hava yolu taşımacılığı ile sunduğu İtalya kargo hizmeti kapsamında, firmalardan veya bireylerden aldığı kargoları en güvenli ve hızlı şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.1. İtalya Uçak Kargo Hizmeti

Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, İtalya kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir.

İtalya kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi İtalya’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. RCS Cargo ile İtalya’ya Kargo Avantajları

  • 30 kilo üzeri İtalya gönderilerinize özel fiyatlar
  • Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
  • Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
  • E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler

2. İTALYA’YA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Cargo sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve İtalya’ya doğru yola çıkmasıdır.

Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak İtalya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

2.1. İtalya’ya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. RCS Cargo sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden İtalya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Türkiye’den İtalya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Ekonomi Express kargo tercih edilirse 12,16 Euro, Express kargo tercih edilirse 9,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.2. İtalya’ya Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde İtalya’daki müşterinize teslim edilir. RCS Cargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden İtalya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

2.3. İtalya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

2.4. İtalya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Cargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

3. İTALYA HAKKINDA

İtalya, Güney Avrupa bölgesinde Akdeniz’e kıyısı olan bir yarımadadır. 109 il ve 20 bölgeye ayrılmaktadır. Akdeniz iklimine sahiptir. Resmi dili İtalyancadır. İtalya’da İtalyancadan sonra en çok konuşulan diller İspanyolca, Fransızca ve İngilizcedir. Para birimi Euro’dur. Başkenti Roma’dır.

3.1. Türkiye-İtalya İlişkileri

Türkiye ve İtalya, Akdeniz Bölgesinde ortak çıkarları olan, ortak değerleri paylaşan iki bölgesel güçtür. Avrupa Birliği kurucu üyeleri arasında yer alan İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkiler birbirini tamamlar niteliktedir. Ülkemizin Avrupa Birliği üyelik sürecini destekleyen ülkeler arasında olmuştur.

AB Gümrük Birliği Anlaşması sayesinde Türkiye, İtalya’ya yaptığı ihracatlar da gümrük vergisinden muaf tutulmaktadır. İtalya’ya ihraç edilen ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesinde Avrupa Birliği kurallarına uyulması yeterli bulunmaktadır. Türkiye, İtalya için önemli bir yatırım ve ticaret ortağı haline gelmiştir.

3.2. Türkiye İtalya İthalat-İhracat İlişkisi

İtalya 2019 yılında toplam 532 milyar dolarlık ihracat ve 473 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Avrupa ülkeleri ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında İtalya’ya 9,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir.

Türkiye’den İtalya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomotiv, demir çelik, makine ve parçaları, meyve ve kuruyemiş, mineral yakıtlar ve yağlardır.

Türkiye 2019 yılında İtalya’dan 9,3 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. İtalya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; makine ve makine parçaları, otomotiv, plastik ürünleri ve elektrikli cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 19 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. Son 5 yıl içinde İtalya ithalatımız azalırken, ihracatımızın artması, ticari ilişkimizdeki karlılığın arttığının göstergesidir.

 

3.3. İtalya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İtalyan firmalar ticari sözleşme kurallarına bağlı kalırlar.

Kartvizitlerinizin mutlaka bir yüzü İtalyanca dilinde olmalıdır. İtalya pazarında faaliyet gösterecek firmaların mal kalitesi, satış sonrası hizmet ve güven gibi konularda başarılı olması beklenmektedir.

3.4. İtalya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den İtalya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez.

Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile İtalya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. İtalya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

4. İTALYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

4.1. Türkiye’den İtalya’ya kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde İtalya’daki alıcısına teslim edilir.

4.2. Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.

İlgili hizmette ülkeyi İtalya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İtalya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Ekonomi Express kargo tercih edilirse 12,16 Euro, Express kargo tercih edilirse 9,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.3. İtalya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

İtalya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

4.4. Türkiye’den İtalya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den İtalya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz.

Çünkü firmamız RCS , ABX , IBEX ve MEX gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. . Ekonomi Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İtalya’ya ortalama 3-7 iş günü içerisinde, Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İtalya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

4.5. İtalya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

RCS Cargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır.

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz