İSVİÇRE KARGO HİZMETİ

1.İSVİÇRE KARGO HİZMETİ

RCS Express firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den İsviçre’ye gönderiyoruz. RCS Express , Türkiye’den İsviçre’ye hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızı ortalama 1-2 gün içerisinde alıcısına ulaştırmaktadır.

RCS Express, Dünya’nın her yerine farklı yük çeşitleri için alternatif araçlarla yanınızdadır. Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat için hemen teklif alın!

1.1. İsviçre Uçak Kargo Hizmeti

RCS Express olarak hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile gönderilerinizi 1-2 iş günü içerisinde İsviçre’deki alıcısına teslim etmekteyiz.

2.  İSVİÇRE KARGO FİYATLARI

RCS Express firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den İsviçre’ye 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 10,90 Euro’dan başlamaktadır.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. İSVİÇRE KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den İsviçre’ye kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Express sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve İsviçre’ye doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Türkiye’den İsviçre’ye 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 10,90 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. İsviçre Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den İsviçre’ye kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

3.3. İsviçre Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4. İsviçre Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Express firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. İSVİÇRE HAKKINDA

İsviçre Batı ve Orta Avrupa’da yer alan, denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Avrupa’daki en çok dağlık alana sahip olan ülkenin güney ve güney doğusunda Alp Dağları bulunmaktadır. İsviçre’nin doğal kaynakları arasında mineraller, su ve toprak yer almaktadır. Ülke ekonomisi, dünyanın en gelişmiş serbest piyasa ekonomileri arasında yer almaktadır. İsviçre’nin güncel nüfusu 8,6 milyonun üzerindedir.

İsviçre 2020 yılında toplam 318,58 milyar dolarlık ihracat ve 290,40 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Almanya, İtalya, ABD, Çin ve Fransa ile kurmuştur. Türkiye 2018 yılında İsviçre’ye 1,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Altın, binek otomobil, kabuklu meyve, alüminyum sac ve ilaç ürünleridir. Türkiye 2018 yılında İsviçre’den 2,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. ilaç ürünleri, kol saatleri, elyaf, gümüş ve kimyasal maddelerdir. İki ülke arasında 2018 yılında 4,5 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. İsviçre’ye Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den İsviçre’ye kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile İsviçre arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. İSVİÇRE KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.3. İsviçre kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

İsviçre’ye kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

5.4. Türkiye’den İsviçre’ye en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den İsviçre’ye en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İsviçre’ye ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. İsviçre’ye gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.