İSPANYA’YA KARGO HİZMETİ

1. İSPANYA’YA KARGO HİZMETİ

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz.

Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den İspanya’ya gönderiyoruz.

RCS Cargo  , hava yolu taşımacılığı sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında bulunmaktadır. Hızlı ve güvenli taşıma hizmetleri ile bu başarıya ulaşmış bulunmaktayız. Geniş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine kargolarınızı sorunsuz ulaştırmaktayız. İspanya kargo hizmetimiz ile kaliteden ödün vermeden tüm gönderilerinizi en avantajlı fiyatlarla teslim etmekteyiz.

1.1. İspanya Uçak Kargo Hizmeti

İspanya’ya kargo göndermek isteyen kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gönderilerini en hızlı kargo taşıma yöntemlerinin başında gelen hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirmekteyiz.

Hava yolu taşımacılığı ile İspanya’ya gönderilecek olan kargoların takibini ve teslimatını firmamız yapmaktadır. Hava yolu taşımacılığı ile gönderilen kargolarınız, kara ve deniz yolu ile yapılan kargo taşımacılığa göre çok daha güvenli ve hızlı teslim edilecektir.

1.2. RCS Cargo  ile İspanya’ya Kargo Avantajları

  • 30 kilo üzeri İspanya gönderilerinize özel fiyatlar
  • Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
  • Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
  • E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler

2. İSPANYA’YA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Cargo  sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve İspanya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak İspanya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

2.1. İspanya’ya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. RCS Cargo  sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden İspanya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’den İspanya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Ekonomi Express kargo tercih edilirse 12,16 Euro, Express kargo tercih edilirse 9,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.2. İspanya’ya Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde İspanya’daki müşterinize teslim edilir. RCS Cargo  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden İspanya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

2.3. İspanya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

2.4. İspanya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Cargo  firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

3. İSPANYA HAKKINDA

İspanya 47 milyonluk nüfusu ile Avrupa Birliğinin en kalabalık 4. ülkesi konumundadır. Avrupa Birliğindeki en yüksek işsizlik oranına sahip iki ülkeden birisidir. İspanya, dünyanın en büyük 13. ekonomisine sahiptir. Ulusal dili İspanyolcadır. Avrupa ve dünyanın en önemli turizm ülkesidir. Ortalama bir yıl içerisinde 60 milyona yakın turist ziyaret etmektedir. Madrid, İspanya’nın başkenti ve en büyük şehridir.

3.1. Türkiye-İspanya İlişkileri

AB Gümrük Birliği Anlaşması sayesinde Türkiye, İspanya’ya yaptığı ihracatlar da gümrük vergisinden muaf tutulmaktadır. İki ülke arasında “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” ve “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” anlaşmaları yürürlüktedir.

İspanya’nın Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki en büyük üçüncü tedarikçisi Türkiye’dir. İspanya, Türkiye’nin en büyük 9. ticaret ortağıdır. Türkiye ile İspanya arasında yapılan ithalat ve ihracat işlemlerinde ihracat rakamımız ithalat rakamımızdan fazladır.

3.2. Türkiye İspanya İthalat-İhracat İlişkisi

İspanya 2019 yılında toplam 337 milyar dolarlık ihracat ve 375 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir.

Türkiye 2019 yılında İspanya’ya 8,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den İspanya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomotiv, giyim ve aksesuarları, demir çelik, mineral yakıtlar ve yağlardır. Türkiye 2019 yılında İspanya’dan 4,4 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. İspanya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; otomotiv, plastik ve plastik ürünleri, makine ve makine parçaları, elektrikli cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 12,5 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. Son 5 yıl içinde İspanya ithalatımız azalırken, ihracatımızın artması, ticari ilişkimizdeki karlılığın arttığının göstergesidir.

3.3. İspanya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İspanya’daki ticari ilişkilerde kişisel iletişim çok önemlidir.

Kartvizitlerinizin bir yüzü mutlaka İspanyolca olmalıdır. İspanya’da siesta adı verilen kültür bulunmaktadır. Siesta, öğle yemeğinden sonra yapılan kısa uykuya denilir. Avrupa ülkelerine göre çalışma saatleri farklılık göstermektedir. İspanya’da internet kullanım oranı oldukça yüksektir. İspanya pazarına girmek isteyen firmaların e-ticaret kanalı üzerinden yüksek tüketici kitlesine ulaşmaları mümkündür.

3.4. İspanya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den İspanya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez.

Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile İspanya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. İspanya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

4. İSPANYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

4.1. Türkiye’den İspanya’ya kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde İspanya’daki alıcısına teslim edilir.

4.2. Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi İspanya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İspanya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Ekonomi Express kargo tercih edilirse 12,16 Euro, Express kargo tercih edilirse 9,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.3. İspanya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

İspanya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

4.4. Türkiye’den İspanya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den İspanya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo  firması olarak gerçekleştirmekteyiz.

Çünkü firmamız RCS, ABX, IBEX ve MEX gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. . Ekonomi Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İspanya’ya ortalama 3-7 iş günü içerisinde, Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İspanya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

4.5. İspanya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

 

RCS Cargo  firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır.

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz

RCS Cargo  , uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.