HİNDİSTAN’A KARGO HİZMETİ

1. HİNDİSTAN’A KARGO HİZMETİ

Hindistan, 28 eyalet ve 7 birlik bölgesinden oluşmaktadır. Dünya’nın nominal olarak 5. ve satım alma gücü olarak 3. en büyük ekonomisine sahiptir. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’ın 2022 yılı itibariyle Çin’i geride bırakarak dünyanın en kalabalık ülkesi olacağı beklenmektedir. Ülkenin kişi başına düşen milli geliri dünya ortalamasının altında kalmaktadır. Hindistan kargo hizmeti ile firmaların veya bireylerin kargo gönderilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız.

Türkiye’den Hindistan’daki bir noktaya veya Hindistan’dan Türkiye’deki bir noktaya göndermek istediğiniz kargo gönderilerinizi hava yolu taşımacılığı ile 2-3 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz. RCS Express Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz.

Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Hindistan’a gönderiyoruz. Hindistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

1.1. Türkiye Hindistan İthalat-İhracat İlişkisi

Hindistan 2019 yılında toplam 323,2 milyar dolarlık ihracat ve 478,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Hindistan en fazla ithalatı Çin’den yapmıştır. Türkiye 2019 yılında Hindistan’a 1,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Hindistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; mermer, çelik ürünler, kauçuk, tekstil makineleridir. Türkiye 2019 yılında Hindistan’dan 6,6 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Hindistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar ve yağlar, kıymetli/yarı kıymetli taşlar ve metaller, organik kimyasallar ve elektrikli cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 7,7 milyar dolarlık ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

1.2. Hindistan’da Popüler Pazaryerleri

Hindistan ekonomisi e-ticaretten önemli derecede faydalanmıştır. Hindistan’da 19.000’den fazla e-ticaret işletmesi bulunmaktadır. Hindistan vatandaşlarının en çok tercih ettiği pazaryerlerinden bazıları şunlardır; Flipkart, Amazon, HindistanMart, Alibaba, OLA, Myntra

1.3. Hindistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hindistan’da düzen, gizlilik ve dakiklik ön plandadır. Çalışma ortamlarında dikey hiyerarşik düzen bulunmaktadır. Hindistan’daki firmalar ile toplantılar ayarlanırken dini ve resmî tatillerin tarihlerine dikkat edilmelidir. Ülkede geçerli resmî tatillerin haricinde farklı dini ve resmî tatiller de bulunmaktadır. Türkiye ve Hindistan arasında bankacılık sistemleri arasında iş birliği bulunmamaktadır.

1.4. Hindistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Hindistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü içecekler, kimyasal ve asitler, patlayıcı ve yanıcı maddeler, ilaç, canlı hayvanlar ve böcek ilaçları gibi. Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderiminde bilinmesi ve alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ile Hindistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ülkeden ülkeye değişmektedir. Hindistan’ın ticari ve mali mevzuatın karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

2. HİNDİSTAN’A KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNİN ADIMLARI

Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım RCS Express Cargo  sayfamızı ziyaret ederek, Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girerek size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Hindistan’a doğru yola çıkmasıdır.

Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurtdışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Hindistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3. HİNDİSTAN’A KARGO GÖNDERİM ÜCRETİ HESAPLAMA

Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. RCS Express Cargo  sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden Hindistan’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu bölümden ayrıca gönderinizin toplama süresini ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile Hindistan’a kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

3.1. “Anında Teklif Al” Hakkında

RCS Express Cargo   sayfamızı ziyaret eden müşterilerimiz hızlıca “Anında Teklif Al” hizmeti ile gönderim yapacağı ülkeyi seçerek ardından kargo türü ve kilogram bilgisini girerek en uygun teklifi alabilirler. Hem Türkiye’den yurtdışına hem de yurtdışından Türkiye’ye gönderimler için bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

3.2. Hindistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplamaa

Yurtdışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurtdışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile sizde kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Örneğin; Türkiye’den Hindistan’a göndermek istediğiniz bir numune ürünün kargo ücretinin ne kadar tutacağını merak ediyorsunuz. İlk olarak göndermek istediğiniz ürünün kilogramı hesaplanır. Ardından göndermek istediğiniz ürünün hacimsel ağırlığı (Desi) hesaplanır. Bu hesaplamalar sonucunda hangisi yüksek ise ücretlendirme onun üzerinden yapılmaktadır. Sonuç olarak; Yurtdışına kargo gönderim işleminde paketleme işlemi ürününüze en uygun boyutta yapılmalıdır. Ürününüz gereğinden fazla büyüklükte paketlenir ise gönderici ücretiniz fazla olacaktır.

4. TÜRKİYE’DEN HİNDİSTAN’YA KARGO TESLİM SÜRESİ

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 200’den fazla ülkesine gönderilerinizi hızlı hava kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 2-3 iş günü içerisinde Hindistan’daki müşterinize teslim edilir. RCS Express Cargo  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Hindistan’ın tüm şehirlerine ortalama 2-3 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

5. HİNDİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Hindistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hindistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 14,87 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.2. Türkiye’den Hindistan’a kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Hindistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 2-3 iş günü içerisinde Hindistan’daki alıcısına teslim edilir.

Hindistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 14,87 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Hindistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Hindistan’a kargo gönderim ücretini etkilen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyükse kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

Hindistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 14,87 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.4. Türkiye’den Hindistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Hindistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express Cargo  firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız ABX,, RCS, IBEX ve MEX gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Hindistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

Hindistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 14,87 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.5. Hindistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

RCS Express Cargo  firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile gönderinizin durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

RCS Express Cargo  , uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.