Güney Afrika Kargo | Güney Afrika Kargo Fiyatları

Güney Afrika Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İçindekiler

  • Bu soruların yanıtından önce ise Güney Afrika kargo işlemlerini etkileyen unsurlara göz atalım.

GÜNEY AFRİKA KARGO POTANSİYELİNİ ARTIRAN ETKENLER

Bölgenin en büyük ekonomisi olan Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticaret, Sahraaltı Afrika ülkeleriyle olan ticaretin yüzde 18’ine tekabül etmektedir. Güney Afrika kargo işlemleri bu açıdan da büyük önem taşımaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2019 yılının ilk 10 ayında 1.4 milyar dolar seviyesinde seyretmekteydi. Türkiye’nin 463 milyon dolarlık ihracatına karşılık Güney Afrika’dan 649 milyon ithalat gerçekleşmiştir. 2018 yılında ise toplam ticaret hacmi 1 milyar 915 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.Bu rakamın 534 milyon doları ihracat olarak kayıtlara geçerken, 1 milyar 381 milyon dolar 537 doları ithalat kaynaklıydı.

Türkiye, Güney Afrika’ya motorlu taşıtlar, makineler, kauçuk ve plastik ürünler ihraç ederken, bu ülkeden yaptığı ithalatta ise en büyük payı değerli taşlar, makineler ve taş kömürü almıştır.

TÜRK YATIRIMLARI VE GÜNEY AFRİKA’YA KARGO  

Bu ülkedeki Türk yatırımları Türkiye Güney Afrika arasındaki kargo trafiğine yansımaktadır. Ülkedeki Türk yatırımlarının değeri 600 milyon dolardan fazladır. Yatırımlar ağırlıklı olarak madencilik ve tekstil sektörlerinde toplanmıştır. Cape Town ve Johannesburg kentlerinde olmak üzere, Türk vatandaşlarına ait tekstil, halı, gıda ağırlıklı ithalat, toptan ve perakende satış yapan firmalar bulunmaktadır.

Türk beyaz eşya üreticisi Arçelik 2011 yılında Güney Afrika’daki beyaz eşya üreticisi DEFY’i satın alarak ciddi yatırım yapmıştır.

Cape Town’da yer alan demir çelik fabrikası CISKO da 7 yıl önce bir Türk şirketi olan DHT Holding tarafından satın alındı.

Öte yandan LC Waikiki de Güney Afrika’nın büyük şehirlerindeki en önemli alışveriş merkezlerinde yer alan en büyük mağazalarda konumlanmaya başladı.

Bu verilerin yanı sıra ülkede 3 bin 600 Türk vatandaşının ikamet etmesi Güney Afrika kargo işlemlerinin gelişmeye son derece açık olduğunu göstermektedir.

Güney Afrika kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Güney Afrika’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

GÜNEY AFRİKA FİYAT HESAPLAMA

RCS Cargo ’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Güney Afrika’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Cape Town’a ya da ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Güney Afrika kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Güney Afrika kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren RCS Cargo ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Güney Afrika gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 117.70 Euro
  • 10 kg: 200.20 Euro,
  • 20 kg: 290.40 Euro.

Güney Afrika’dan  kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572  Euro

Güney Afrika Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN GÜNEY AFRİKA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Güney Afrika paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Express servis ile Güney Afrika’ya yola çıkan bir gönderi ortalama 2 iş gününde teslim edilebiliyor.

Güney Afrika RCS kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için RCS kargo Güney Afrika fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

Güney Afrika’ya  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun RCS kargo Güney Afrika fiyatını hesaplayalım.

  • 5 kg: 443 TL
  • 10 kg: 733 TL
  • 20 kg: 1313 TL 

RCS kargo Güney Afrika için 10-14 gün teslimat süresi vermektedir.

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu RCS ile gönderdiyseniz bu sefer Güney Afrika RCS kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de RCS ’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece RCS yurtdışı kargo takip Güney Afrika için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA’YA RCS Cargo İLE EN UCUZ KARGO

Güney Afrika’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise RCS Cargo . İsterseniz İstanbul’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Güney Afrika’ya  hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey RCS Cargo gelmek.