GABON KARGO HİZMETİ

1. GABON KARGO HİZMETİ

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Gabon’a gönderiyoruz.
RCS Cargo  , hava yolu taşımacılığı sektöründeki tecrübesini kullanarak sağladığı Gabon kargo hizmetiyle firmalara ve bireylere en doğru hizmeti sunmaktadır. Hava yolu taşımacılığı hizmetinin gelişmesine paralel olarak Gabon kargo hizmetine duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır.
Gabon’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

1.1. Gabon Uçak Kargo Hizmeti

Hava yolu taşımacılık hizmeti ile sınır kapılarında bekleyerek kara yolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz.

2. GABON KARGO FİYATLARI

RCS Cargo  firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Gabon’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Gabon’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. GABON KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Gabon’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Cargo  sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Gabon’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir.

3.1. Gabon Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den Gabon’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. Gabon Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Gabon’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.  RCS Cargo  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Gabon’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3 Gabon Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4 Gabon Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Cargo  firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. GABON HAKKINDA

4.1. Türkiye Gabon İthalat-İhracat İlişkisi

Gabon, Orta Afrika’da yer alan bir ülkedir. 2020 yılı verilerine göre 2,2 milyon nüfusa sahiptir. Dünya nüfus sıralamasında 146. sırada yer almaktadır. Gabon’un nüfus artış hızı dünya ortalamasının üzerindedir. Gabon’un başkenti Libreville’dir. Gabon’da kullanılan para birimi, Orta Afrika Frangıdır. Uzun süre Fransa’nın egemenliği altında kalan Gabon’da en fazla konuşulan dil Fransızcadır. Resmi dil olarak Fransızca kabul edilmektedir. Gabon ile Türkiye arasında 2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye Gabon’dan 2 saat ileridedir. Doğal kaynaklar açısından zengin bir ülkedir. Uranyum, petrol, demir, altın ve magnezyum rezervleri bulunmaktadır. Afrika’nın en zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkenin eğitim seviyesi Afrika ülkeleri geneline göre gelişmiş durumdadır. Türkiye 2019 yılında Gabon’a 57 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir.

4.2. Gabon’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Gabon’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Gabon arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. GABON KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1 Türkiye’den Gabon’a kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Gabon’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Türkiye’den Gabon’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. Gabon’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Gabon kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Gabon’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

5.4. Türkiye’den Gabon’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Gabon’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo  firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Gabon’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Gabon’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.