FRANSA’YA KARGO HİZMETİ

1. FRANSA’YA KARGO HİZMETİ

Fransa Dünyanın en büyük yedinci ekonomisine sahiptir. Fransa, güçlü sanayisi, büyük ulusal işletmeleri ve uluslararası fuarlara ev sahipliği yapması ile sayısız ticaret fırsatları sunmaktadır. Fransız tüketicilerinin yüksek harcama imkanları ve tüketim alışkanlıkları ile ticaret ortaklarına yüksek karlılık imkânı sunmaktadır.

Fransa yurt dışından online alışveriş ile ürün satın alma potansiyeli yüksek bir ülkedir. Bu potansiyel diğer Avrupa ülkelerinden daha fazladır. RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Fransa’ya gönderiyoruz. Fransa’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

2. FRANSA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNİN ADIMLARI

Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım RCS Cargo sayfamızı ziyaret ederek, Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girerek size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Fransa’ya doğru yola çıkmasıdır.

Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurtdışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Fransa’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

2.1 aşt baslik

Yurtdışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurtdışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile sizde kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

3. FRANSA’YA KARGO GÖNDERİM ÜCRETİ HESAPLAMA

Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. RCS Cargo  sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden Fransa’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu bölümden ayrıca gönderinizin toplama süresini ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile Fransa’ya kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

3.1. “Anında Teklif Al” Hakkında

RCS Cargo sayfamızı ziyaret eden müşterilerimiz hızlıca “Anında Teklif Al” hizmeti ile gönderim yapacağı ülkeyi seçerek ardından kargo türü ve kilogram bilgisini girerek en uygun teklifi alabilirler. Hem Türkiye’den yurtdışına hem de yurtdışından Türkiye’ye gönderimler için bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

3.2. Fransa Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurtdışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurtdışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile sizde kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Örneğin; Türkiye’den Fransa’ya göndermek istediğiniz bir numune ürünün kargo ücretinin ne kadar tutacağını merak ediyorsunuz. İlk olarak göndermek istediğiniz ürünün kilogramı hesaplanır. Ardından göndermek istediğiniz ürünün hacimsel ağırlığı (Desi) hesaplanır. Bu hesaplamalar sonucunda hangisi yüksek ise ücretlendirme onun üzerinden yapılmaktadır. Sonuç olarak; Yurtdışına kargo gönderim işleminde paketleme işlemi ürününüze en uygun boyutta yapılmalıdır. Ürününüz gereğinden fazla büyüklükte paketlenir ise gönderici ücretiniz fazla olacaktır.

Fransa kargo hacim hesaplama

4. TÜRKİYE’DEN FRANSA’YA KARGO TESLİM SÜRESİ

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 200’den fazla ülkesine gönderilerinizi hızlı hava kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fransa’daki müşterinize teslim edilir. RCS Cargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Fransa’nın tüm şehirlerine ortalama 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

5. TÜRKİYE FRANSA İTHALAT-İHRACAT İLİŞKİSİ

67 milyonluk nüfusa sahip Fransa, Almanya’dan sonra Avrupa Birliği’nin en kalabalık 2. ülkesidir. Avrupa Birliği ülkeleri arasında Fransa, Almanya’dan sonraki en büyük ekonomiye sahiptir. Fransa’da işsizlik %8,4’lük seviyesindedir. Fransa bu işsizlik seviyesi ile hem Avrupa Birliği ortalamasının hem de Dünya ortalamasının üstünde yer almaktadır. Fransa 2019 yılında toplam 569 milyar dolarlık ihracat ve 651 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir.

Türkiye 2019 yılında Fransa’ya 7,95 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Fransa’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomobil sanayi ürünleri, hazır giyim, otomobil yan sanayi ürünleri, makine ve cihaz, elektrikli ev aletleri ve tekstil endüstrisi ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Fransa’dan 6,76 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Fransa’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; uçak ve uzay endüstri ürünleri, otomobil(yan) sanayi ürünleri, makine ve cihaz, temel kimyasal ve plastik ürünleridir. İki ülke arasında 14 milyar doları aşan ticaret ortaklığının gelecek yıllarda da korunması öngörülmektedir.

5.1. Fransa’da Popüler Pazaryerleri

Fransa’da yaşayan vatandaşların yüksek harcama güçleri ve tüketim alışkanlıkları online pazaryerlerinin popülaritesini günden güne arttırmıştır. Fransa yurt dışı pazarlara açılmak isteyen firmalar için her zaman ilk sıralarda yer almıştır.

Fransa’da yaşayan vatandaşların en çok tercih ettikleri pazaryerlerinden bazıları şunlardır; Amazon, eBay France, La Redoute, Vente-Privee, Cdiscount, Fnac

5.2. Fransa Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Fransa’da formalite büyük saygı görmektedir. Fransa pazarında uzun vadeli iş yapmak isteyen firmaların, yerel dili konuşan personele sahip olmaları onları rakiplerden bir adım ilerde yapacaktır. Çünkü Fransızlar dillerine bağlı bir toplumdur.

İş görüşmelerinde yapılan sunumların veya toplantılarda dağıtılacak kartvizitlerin Fransızca karşılıkları mutlaka olmalıdır. Fransız tüketiciler satın aldıkları ürünlerde kaliteye ve görünüme önem verirler. Türkiye’den Fransa’ya giden kargoların paketlemeleri ve etiketlemeleri AB kurallarında olmalıdır.

Fransa Türkiye Hacim

6. FRANSA’YA KARGOLANMASI YASAK ÜRÜNLER ve MEVZUAT

Türkiye’den Fransa’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü içecekler, kimyasal ve asitler, patlayıcı ve yanıcı maddeler, ilaç, canlı hayvanlar ve böcek ilaçları gibi. Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderiminde bilinmesi ve alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır.

Türkiye ile Fransa arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ülkeden ülkeye değişmektedir.

7. FRANSA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

7.1. Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Fransa seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fransa’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ekonomi express tercih edilirse 8,92 Euro , express tercih edilirse 9,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Türkiye

7.2. Türkiye’den Fransa’ya kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fransa’daki alıcısına teslim edilir.

7.3. Fransa kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Fransa’ya kargo gönderim ücretini etkilen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyükse kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

7.4. Türkiye’den Fransa’ya en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Fransa’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz.  Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Fransa’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.