ETİYOPYA’YA KARGO HİZMETİ

1. ETİYOPYA’YA KARGO HİZMETİ

RCS Express Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz.

Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Etiyopya’ya gönderiyoruz.

RCS Express Cargo , hava yolu taşımacılığı ile sunduğu Etiyopya kargo hizmeti kapsamında, firmalardan veya bireylerden aldığı kargoları en güvenli ve hızlı şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.1. Etiyopya Uçak Kargo Hizmeti

Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir.

Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Etiyopya kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Etiyopya kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Etiyopya’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. RCS Express Cargo ile Etiyopya’ya Kargo Avantajları

  • 30 kilo üzeri Etiyopya gönderilerinize özel fiyatlar
  • Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
  • Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
  • E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler

2. ETİYOPYA’YA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Express Cargo sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız.

İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Etiyopya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Etiyopya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

2.1. Etiyopya’ya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır.

RCS Express Cargo sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden Etiyopya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Etiyopya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.2. Etiyopya’ya Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz.

Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Etiyopya’daki müşterinize teslim edilir. RCS Express Cargo  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Etiyopya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

2.3. Etiyopya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

2.4. Etiyopya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Express Cargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

3. ETİYOPYA HAKKINDA

Etiyopya, dünyanın 66. ve Afrika’nın 8. büyük ekonomisine sahiptir. 112 milyonluk nüfusu ile Afrika’nın en kalabalık 2. ülkesidir. Afrika Kıtasına doğrudan yabancı yatırım çeken ülkelerden birisidir. Tarıma dayalı bir ekonomiye sahiptir. Sanayi sektörü başlangıç aşamasındadır. Tarım sektörü dışında önemli bir üretim gücü bulunmamaktadır. Oromo ve Amharca resmi dil olarak kabul edilmektedir.

3.1. Türkiye Etiyopya İthalat-İhracat İlişkisi

Etiyopya 2019 yılında toplam 1,54 milyar dolarlık ihracat ve 14,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Hindistan ve ABD ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Etiyopya’ya 380 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir.

Türkiye’den Etiyopya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; demir-çelik, makine ve mekanik parçalar, elektrikli cihaz ve parçalar ve halı ürünleridir. Türkiye 2020 yılında Etiyopya’dan 51 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Etiyopya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; kahve, kakao ve liflerdir. İki ülke arasında 2019 yılında 432 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

3.2. Etiyopya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Türkiye ile Etiyopya arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Korunması ve Teşviki” anlaşmaları bulunmaktadır. İki ülke arasında ithalat ve ihracat işlemlerinde gümrük vergisi bulunmaktadır. Etiyopya’ya ithal edilecek tüm ürünlerde mutlaka ürünün son kullanma tarihi, ürün adı ve üretici firma adı gibi bilgiler yer almalıdır. Teknolojik altyapının çok gelişmemiş olmasından dolayı nüfusunun çok az bir kısmı internete erişebilmektedir. Ülkede akıllı telefon kullanımı çok düşüktür. Etiyopya iş dünyasında İngilizce yaygın olarak kullanılmaktadır.

3.3. Etiyopya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Etiyopya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez.

Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Etiyopya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Etiyopya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

4. ETİYOPYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

4.1. Türkiye’den Etiyopya’ya kargo kaç günde teslim edilir ?

Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Etiyopya’daki alıcısına teslim edilir.

4.2. Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar ?

Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Express Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Etiyopya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Etiyopya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır.

4.3. Etiyopya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Etiyopya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır.

Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

4.4. Türkiye’den Etiyopya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Etiyopya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Express Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz.

Çünkü firmamız RCS , ABX, IBEX ve MEX gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Etiyopya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

4.5. Etiyopya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır ?

RCS Express Cargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır.

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.