Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan kargo gönderim işlemleri öncesinde aklınıza gelenleri cevapladık;

  • Bulgaristan’a kargo nasıl gönderilir?
  • Bulgaristan kargonun alıcısının eline ulaşması kaç gün sürer?
  • Bulgaristan’a en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir?
  • Bulgaristan kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
  • Bulgaristan kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu yazımızda bu soruların en net yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo İşlemleri

Bulgaristan kargo gönderimi açısından en yakın ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye ile ilişkileri 14. yüzyıldan bu yana devam eden, 1980’lerde ciddi kırılma noktaları yaşayan Bulgaristan, Türkiye’den en hızlı kargo gönderilecek adreslerden biri.

Türkiye’ye neredeyse bir taş atımı mesafedeki “komşi”, Kapıkule Sınır Kapısı’nın hemen ardında Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan karayolu niteliğini de taşıyor. Türkiye’nin ihracat yükü Bulgar topraklarından geçerek adresine varıyor. Bu açıdan bakıldığında Bulgaristan kargo önümüzdeki süreçte daha da hareketli olacak gibi görünüyor.

Bulgaristan kargo gönderimi yapmak isteyen herkesin aklına takılan soruları cevaplayacağımız bu yazıda öncelikle kargo trafiğini artıran unsurlara göz atacağız. Bu unsurların ilki ve en önemlisi iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler.

Binlerce Yıllık Siyasi ve Ekonomik İlişki

İki ülke arasında ilişkiler 14. yüzyıla dayanıyor. Osmanlı ile bir savaş sonucu tanışan Bulgarlar 500 yıl boyunca Osmanlı yönetiminde kaldı ve 1908 yılında da bağımsızlığını ilan etti. 1. Dünya Savaşı’nda aynı tarafta savaşan iki ülke arasında zaman zaman gerginlikler oldu.

Bu gerginliklerin en önemlisi 1980’lerde tüm dünyanın gözü önünde yaşandı.  Sonuç olarak 1989 yılında 300 bin soydaşımız Türkiye topraklarına geri geldi.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’dan Gelen En Özel Uçak Kargo!

Başlığımız aslında bir ironi.

Neden bu ironiyi yaptığımızı da anlatalım.

Film tadındaki bu operasyonu Türk halkı adım adım izledi ve çok sevdi. Naim daha sonraki müsabakalara ayyıldızlı forması ile çıkarak Türkiye’ye madalyalar getirdi.

Film gibi kaçışın filmi de 2019’un son günlerinde yapıldı ve Naim’in filmi beyazperdede izleyicilere sunuldu.

İthalat-İhracat Dengesi Açısından İlişkiler

Türk – Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre Türkiye Bulgaristan’ın, Bulgaristan da Türkiye’nin  önemli bir ticaret ortağı. Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı ihracatın karayolu ile taşınan kısmını ciddi bir bölümü Bulgaristan güzergahını kullanıyor. Ayrıca Bulgaristan, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlere yakınlığı sayesinde de iyi bir ticaret partneri konumunda.

Bulgaristan’a İhracat

. Bulgaristan’a ithal edilen malların %6’sı ise Türkiye’den çıkıyordu. Bu rakamlarla Türkiye Bulgaristan’ın ilk dört ticari partnerinden birisi haline gelmişti.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo İhtiyacı Yakın Gelecekte Artacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK ) verilerine göre ise 2017’de Türkiye-Bulgaristan Ticaret rakamları şöyle gerçekleşti:

Toplam dış ticaret hacmi: 5.5. milyar ABD Doları

Türkiye’den Bulgaristan’a yapılan ihracat: 2.8 milyar ABD Doları

Başlıca ihraç ürünlerimiz: Mineral yakıtlar, bakır, plastik, elektrikli makine ve cihazlar, diğer makineler, metal cevherleri, demir-çelik

Türkiye’nin Bulgaristan’dan yaptığı ithalat: 2.77 milyar ABD Doları

Başlıca ithal ürünlerimiz: Mineral yakıt, mineral yağlar, bakır, demir-çelik, yağlı tohum, meyve, elektrikli makine ve cihazlar, ağaç, ahşap eşya, plastik ve kurşun

Özellikle son yıllarda artan ticari ilişkiler Bulgaristan  kargo ihtiyacının yakın gelecekte ciddi oranda artacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’daki Türk Yatırımları ve Yurtdışı Kargo İhtiyacı

Bulgaristan’da 55 Türk firması, 2,2 milyar dolara yakın yatırım gerçekleştirirken, Türk firmaları tarafından 10 binden fazla kişi istihdam edilmektedir.

Bu etkileyici rakamlar Bulgaristan’daki Türk yatırımcılarının Türkiye’ye kargo, Türkiye’deki muhataplarının da Bulgaristan’a kargo sayılarının yükseliş trendi göstereceğini anlatır veriler olarak karşımıza çıkıyor. 

Nüfusun Yüzde 8’inden Fazlası Türk

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre ise Bulgaristan’daki Türk azınlığın sayısı resmi verilere göre 588 bin 318 kişi. Bu da Bulgaristan’ın nüfusunun yaklaşık yüzde 8.8’ine denk gelmektedir. Elbette soydaşlarımızın Türkiye’de yaşayan, çalışan, okuyan çocuğu, ablası, abisi, annesi babası, dostu arkadaşı da var. Bu kişiler arasında da ciddi bir yurtdışı kargo trafiği olduğunu ya da olacağını varsayabiliriz.  Bulgaristan’da yaşayan Türk vatandaşı sayısı ise yaklaşık 20 bin civarındadır.

Bulgaristan Kargo

Yurtdışı Kargo Hizmeti Alması Olası Turistler

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre ise 2018 yılında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında Bulgaristan da vardı.   Bu rakam bir önceki yılın yaklaşık 2 katı anlamına da geliyor.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’a sınır kapılarında uzun kuyruklar oluşturan ve saatlerce, bazen de günlerde bekleyen TIR’lar yerine havayoluyla gönderim yapmak için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin RCS Cargo da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo Gönderme İşlemleri

RCS Cargo ile Bulgaristan’a kargo göndermek için karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak sadece 1 dakikanızı alacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Bulgaristan’ı işaretleyip, kargo paketinin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin kargonuzun “komşuya“ doğru uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

Bulgaristan Kargo Hesaplama

Bulgaristan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Bulgaristan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor.

Bulgaristan Kargo Fiyatları Hesaplama

Bulgaristan kargo fiyatları hesaplama

Bulgaristan kargo ücretlerinin hesaplanmasını RCS Cargo üzerinden yapacağız.

Bulgaristan’a Kargo Gönderiminde Son Adım

Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

Bulgaristan Kargo Fiyatları

Bulgaristan kargo fiyatı hesaplama

0.5 kg: 98.67 Euro

10 kg: 165 Euro

20 kg: 232.1 Euro

*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Türkiye’den Bulgaristan’ın Her Kentine Hızlı Kargo

Türkiye’nin 81 şehrinden Bulgaristan’ın herhangi bir şehrine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı  .

Kargo gönderim süresi ne kadar

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan kargo takip ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Takibini yaptığınız Bulgaristan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin sıkıntısız bir şekilde devam etmesinin sağlayacak ve belki de oradaki ihaleyi siz kazanacaksınız kim bilir?

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Kargo

Bulgaristan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Bulgaristan’a kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

 

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan’a Kargo İle Gönderilemeyecek Ürünler

Bulgaristan’a kargo ile gönderilemeyecek ürünlerin olduğunu da unutmamalısınız.  Ayrıca yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Bulgaristan Express Kargo

Bulgaristan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk RCS Cargo 

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren RCS Cargo , Bulgaristan kargolarınız için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Bulgaristan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Bulgaristan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Bulgaristan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Bulgaristan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Bulgaristan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Bulgaristan için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye’den Bulgaristan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır.

Bulgaristan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Bulgaristan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır.

RCS Cargo , Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir.  Sizin Bulgaristan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 444 0 108  numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@rcscargo.net adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

RCS Cargo  Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Bulgaristan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bulgaristan’a en hızlı kargo hangisi?

Bulgaristan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek RCS Cargo  olacaktır.  Türkiye’den Bulgaristan’a ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Bulgaristan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır.

 Örneğin: Bulgaristan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.