BELARUS KARGO HİZMETİ

BELARUS KARGO HİZMETİ

Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir.

RCS , Dünya’nın her yerine farklı yük çeşitleri için alternatif araçlarla yanınızdadır. Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat için hemen teklif alın!

1.1. Belarus Uçak Kargo Hizmeti

Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Belarus kargo hizmeti ile Türkiye ile Belarus arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Belarus kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

2. BELARUS KARGO FİYATLARI

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Belarus’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 13,56 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Belarus’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. BELARUS KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Belarus’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, RCS Cargo sayfamızı ziyaret ederek Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Belarus’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. geçebilirsiniz.

3.2. Belarus Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Belarus’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.RCS firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Belarus’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Belarus Kilogram ve Hacim Hesaplama

Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4. Belarus Takip Sorgulama Hakkında

RCS firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler

4. BELARUS HAKKINDA

Belarus, Kuzey Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Minsk’tir. Ülkenin toplam nüfusu 9,36 milyondur. Daralan bir nüfusa sahiptir. Ülkedeki doğum oranlarının sayısı ölüm oranlarının sayısından azdır. Bunun haricinde ülke dışına göç bulunmaktadır.

4.1. Türkiye Belarus İthalat-İhracat İlişkisi

Belarus 2020 yılında toplam 29,17 milyar dolarlık ihracat ve 32,76 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Rusya, Çin, Almanya, Ukrayna ve Polonya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Belarus’a 602 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. örme eşya, sentetik ve suni filamentler, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, meyveler ve sert kabuklu meyvelerdir. Türkiye 2020 yılında Belarus ’tan 176 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir.gübreler, demir-çelik, sentetik ve suni devamsız lifler, hububat ve organik kimyasallardır. İki ülke arasında 2020 yılında 780 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Belarus’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Belarus’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Belarus arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir.

5. BELARUS İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

Belarus’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express ile 13,56 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Belarus kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

Belarus’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır.

5.4. Türkiye’den Belarus’a en hızlı kargo hizmeti nedir ?

Türkiye’den Belarus’a en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Belarus’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.