AMERİKA KARGO HİZMETİ

1. AMERİKA KARGO HİZMETİ

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Amerika’ya gönderiyoruz.

Türkiye ile Amerika’nın ilişkisi 200 yıla kadar dayanmaktadır. İki ülke arasındaki ilk süreç 1831 yılında kurulan diplomatik ilişkiler ile başladı. Bu diplomatik ilişkilerin başlamasından günümüze kadar iki ülke arası ekonomik ve siyasi ilişkiler ihracat ve ithalat yoluyla devam etmiştir. Türkiye’de Amerika menşeli yaklaşık 500’den fazla firma faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin gerçekleştirmiş olduğu ihracat rakamlarının önemli bir kısmını bu firmalar oluşturmaktadır. Bu firmaların yoğun şekilde kargo hizmeti kullanımları bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Coca Cola veya British American Tobacco firmaları sektördeki büyüklükleri itibariyle uluslararası gönderileri için uçak kargoyu tercih eden potansiyeli yüksek olan firmalar arasındadırlar.

1.1. Amerika Uçak Kargo Hizmeti

RCS Cargo  , Türkiye’den Amerika’ya ve Amerika’dan Türkiye’ye yaptığı taşımacılık hizmetleri ile lojistik sektöründe önemli bir yer kazanmıştır. Amerika’ya evrak veya ürün göndermede en hızlı ve sorunsuz taşıma yöntemi hava yolu ile taşımacılıktır. Hava yolu taşımacılık hizmeti ile sınır kapılarında bekleyerek kara yolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz. Ayrıca hava yolu taşımacılık hizmetleri ile deniz yolu ile yapılan taşımacılık gibi uzun ve yavaş teslimatlar olmaz.

2. AMERİKA KARGO FİYATLARI

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Amerika’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır.
Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Amerika kargo hizmeti ile Türkiye ile Amerika arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Amerika kargo hizmeti ile gönderilerini 23,66 Euro’dan başlayan fiyatlarla hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. RCS Cargo  , Türkiye’den Amerika’ya kargo göndermek istediğinizde sizlere en avantajlı hizmeti sağlayacaktır.
Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

3. AMERİKA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Amerika’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Amerika’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Amerika Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Amerika’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Amerika’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    3.2. Amerika Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Amerika’daki müşterinize teslim edilir. RCS Cargo  firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Amerika’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

    3.3. Amerika Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

3.4. Amerika Kargo Takip Sorgulama Hakkında

RCS Cargo  firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4.1. Türkiye Amerika İthalat-İhracat İlişkisi

Amerika 2019 yılında toplam 1,64 trilyon dolarlık ihracat ve 2,56 trilyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Kanada ve Meksika ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Amerika’ya 9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Amerika’ya ihraç edilen başlıca ürünler; makine ve mekanik parçalar, otomotiv, halılar, değerli taşlar ve metallerdir. Türkiye 2019 yılında Amerika’dan 11,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Amerika’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; makine ve mekanik parçalar, uçak ve uzay araçları, demir-çelik, mineral yakıtlar, yağlar ve elektrikli cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 21 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” anlaşmaları yürürlüktedir. Türkiye’den Amerika’ya ihraç edilecek ürünlerde etiketleme ve paketleme işlemlerinde eyaletlere göre farklılık gerçekleşmektedir. Amerikalı firmalar ile yapılacak sözleşmelerde yasal yönler en ince ayrıntısına kadar incelenmelidir.

4.3. Amerika’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Amerika’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Amerika arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Amerika’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

 

5. AMERİKA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

    5.1. Türkiye’den Amerika’ya kargo kaç günde teslim edilir?

Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Amerika’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo  adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Amerika seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Amerika’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    5.3. Amerika kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

Amerika’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

    5.4. Türkiye’den Amerika’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

Türkiye’den Amerika’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo  firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız RCS , ABX , IBEX ve
EXPO TRANS ve MEX Logistics gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Amerika’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

    5.5. Amerika’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

RCS Cargo  firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Amerika’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.