ALMANYA’YA KARGO HİZMETİ

1. ALMANYA’YA KARGO HİZMETİ

Almanya, yüksek nüfusu, üretim ve alım gücüyle Türkiye için güvenilir ticaret ortağıdır. Ayrıca Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun ciddi düzeyde olması Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim potansiyelini arttırmaktadır.

 

RCS Cargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express, Uçak Kargo ve Özel Hizmetler gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Almanya’ya gönderiyoruz. Almanya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

2. ALMANYA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNİN ADIMLARI

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım RCS Cargo sayfamızı ziyaret ederek, Anında Teklif Al bölümünden gönderinizin detaylarını girerek size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Almanya’ya doğru yola çıkmasıdır.

Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurtdışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Almanya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3. ALMANYA’YA KARGO GÖNDERİM ÜCRETİ HESAPLAMA

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. RCS Cargo sayfamızdaki Anında Teklif Al bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz ?” seçeneğinden Almanya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu bölümden ayrıca gönderinizin toplama süresini ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile Almanya’ya kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

3.1. “Anında Teklif Al” Hakkında

RCS Cargo sayfamızı ziyaret eden müşterilerimiz hızlıca “Anında Teklif Al” hizmeti ile gönderim yapacağı ülkeyi seçerek ardından kargo türü ve kilogram bilgisini girerek en uygun teklifi alabilirler. Hem Türkiye’den yurtdışına hem de yurtdışından Türkiye’ye gönderimler için bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp yoluyla taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile kargo gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

3.2. Almanya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

 

Yurtdışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurtdışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile sizde kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Örneğin; Türkiye’den Almanya’ya göndermek istediğiniz bir numune ürünün kargo ücretinin ne kadar tutacağını merak ediyorsunuz. İlk olarak göndermek istediğiniz ürünün kilogramı hesaplanır. Ardından göndermek istediğiniz ürünün hacimsel ağırlığı (Desi) hesaplanır. Bu hesaplamalar sonucunda hangisi yüksek ise ücretlendirme onun üzerinden yapılmaktadır. Sonuç olarak; Yurtdışına kargo gönderim işleminde paketleme işlemi ürününüze en uygun boyutta yapılmalıdır. Ürününüz gereğinden fazla büyüklükte paketlenir ise gönderici ücretiniz fazla olacaktır.

4. TÜRKİYE’DEN ALMANYA’YA KARGO TESLİM SÜRESİ 2

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 200’den fazla ülkesine gönderilerinizi hızlı hava kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır.

Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Almanya’daki müşterinize teslim edilir. RCS Cargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Almanya’nın tüm şehirlerine ortalama 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

5. TÜRKİYE ALMANYA İTHALAT-İHRACAT İLİŞKİSİ

Almanya yüksek nüfusu, üretim ve alım gücüyle Türkiye için güvenilir ve sürdürülebilir bir ticaret ortağıdır. Türkiye 2019 yılında Almanya’ya 16,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülke statüsündedir.

Türkiye’den Almanya’ya yapılan ihracatın yarısını oluşturan en önemli ilk üç sektör otomotiv ve aksesuarları, makine ve tekstil yer almaktadır. Türkiye’nin ithalat verisine bakıldığında ise, 2019 yılında 19,27 milyar dolarlık ithalat ile Türkiye, toplam ithalatının %9’unu Almanya’dan gerçekleştirmiştir. Almanya’dan Türkiye’ye yapılan ithalatın yarısını oluşturan en önemli ilk üç sektör makine, otomotiv ve elektrik-elektronik yer almaktadır. İki ülke arasında 35 milyar doları aşan ticaret ortaklığının gelecek yıllarda da korunması öngörülmektedir.

 

5.1. Almanya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Alman iş kültürü, esnekliği çok az olan, sıkı kurallardan oluşmaktadır. Zamana riayet konusu hem iş hayatında hem sosyal hayatta son derece önemlidir. Almanya ile iletişim , teyitleşme ve teklif verme kesinlikle yazılı yapılmalıdır. Almanlar taleplerini eksiksiz ve zamanında almak isterler. Türkiye’den Almanya’ya giden kargoların zamanında teslimi çok önemlidir.

Gecikmeler için cezai şartlar uygulayabilirler. Örneğin fiyat indirimi veya malı teslim almama gibi. Paketleme ve ambalaj, Alman tüketicileri üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Türkiye’den Almanya’ya yapılacak ihracat işleminde paketlerin Alman zevklerine uygun olup olmadığını kontrol etmek önemli bir konudur.

6. ALMANYA’YA KARGOLANMASI YASAK ÜRÜNLER ve MEVZUAT

Türkiye’den Almanya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü içecekler, kimyasal ve asitler, patlayıcı ve yanıcı maddeler, ilaç, canlı hayvanlar ve böcek ilaçları gibi.

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderiminde bilinmesi ve alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ile Almanya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatına, gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ülkeden ülkeye değişmektedir.

7. ALMANYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

 

7.1. Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar ?

 

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için RCS Cargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Almanya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Almanya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ekonomi express tercih edilirse 7,26 Euro , express tercih edilirse 9,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

7.2. Türkiye’den Almanya’ya kargo kaç günde teslim edilir ?

 

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Almanya’daki alıcısına teslim edilir.

 

7.3. Almanya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir ?

 

Almanya’ya kargo gönderim ücretini etkilen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyükse kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

 

7.4. Türkiye’den Almanya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir ?

 

Türkiye’den Almanya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi RCS Cargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Almanya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.