Virüs İçeren E-postalara ve Sahteciliğe Karşı Korunun

RCS, dünyadaki en çok takdir edilen ve beğenilen markalardan biri olan küresel bir şirkettir. Sahtekarlar, bu takdirden ve RCS adıyla beraberinde gelen güvenden yararlanmak isteyebilir. Bu yetkisiz üçüncü şahıslar, sahte faaliyetleri gerçekleştirmek için RCS adını veya hizmetlerini uygunsuz bir biçimde kullanabilir, kişisel ve kritik iş bilgilerinizi hedef alabilir. Önemli bilgilerinizin girişini yapmanızı veya kötü amaçlı yazılımı indirmenizi isteyecek bağlantılara çekmek için size cazip indirmeler ve çekici web siteleri oluştururlar. Kötü amaçlı yazılımlar virüs ve casus yazılımlarını da içerir. Bu programlar, bilgisayarınızın performansını etkileyebilir, verilerinize hasar verebilir ve dolandırıcıların kişisel bilgilerinizi çalmasına izin verir.

RCS, sahteciliği ve dolandırıcılığı (ve müşteri bilgilerinin korunmasını) çok ciddiye almaktadır. RCS, sizi zararlı hale gelebilecek sahte aldatmacalardan haberdar etmeye gayret etmektedir. RCS olarak, kişilerin bu faaliyetlerinden sorumlu olmamakla birlikte, sahtecilikleri olabildiğince önlemeye ve tespit etmeye gayret ediyoruz.

Sahteciliğin kendisi yeni bir şey değildir ve yıllardır var olan sahtecilik planlarının aynı tipleri artık çevrimiçi, e-postada ve bilgisayar tabanlı diğer yöntemlerde de bulunur. Aşağıda, tavsiye edilen sahteciliği önleme yöntemleri ve genel sahtecilik planları tipleri hakkında bilgiler verilmiştir:

RCS, sahtecilik riskini en aza indirmek için elinden geleni yaparken, kendinizi korumadaki ilk savunma hattının siz olduğunuzu unutmamanız gerekir. Aşağıda, e-posta ve Internet ile ilgili sahteciliği ve dolandırıcılığı önlemenin birkaç ek adımı belirtilmiştir:

Asla bilmediğiniz herhangi bir kaynaktan gelen ve kişisel, finansal veya gizli diğer bilgileri sunmanızı, güncellemenizi veya doğrulamanızı isteyen e-postaları yanıtlamayın veya içeriklerine uymayın veya Web bağlantılarını tıklamayın.
Sizden RCS hesap bilgilerinizi doğrulamanızı isteyen tüm şüpheli e-posta veya telefonlara dikkat edin.
Güvenli bir Internet tarayıcısı kullanın.
Her zaman güncel virüs koruma yazılımı kullanın ve casus yazılım algılama programları kullanmayı ihmal etmeyin.
Bilgisayarınızı yazılım veya donanım tabanlı güvenlik duvarlarından birisiyle donatın.
Internet kafelerde, halk kütüphanelerinde, vs. gizli bilgilerinize erişmeyin.
Kablosuz bir cihaz kullanıyorsanız, hizmet ve ayarları kurarken ve ayarlarken üreticinin koruyucu güvenlik seviyesini sağlama konusundaki talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Lütfen RCS’in gönderilerinizin taşınması veya özellikle hizmetler karşılığında e-posta veya posta yoluyla istenmedik bir şekilde ödeme, kişisel bilgi, finans bilgileri, hesap numaraları, kimlikler, parolalar veya fatura kopyaları istemediğini unutmayın. RCS, dolandırıcılık faaliyetleri sonucu yetkisiz bir şekilde alınan masraf ya da maliyetlerden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Musterı hızmetlerı Bılgı ıcın : 444 0 108